SU TESİSATI

Gelişmiş dünyada, sıhhi tesisat altyapısı halk sağlığı ve sanitasyon için kritik öneme sahiptir . [4] [5]Kazancılar ve boru tesisatçıları , ticaretinin bir parçası olarak borularla çalışsalar da tesisatçı değiller , ancak işleri bazı tesisatlar içerebilir.

Laminat parke yaptık

Laminat parke, popülerlik açısından önemli ölçüde artmıştır, çünkü ahşap döşeme gibi daha geleneksel yüzeylere göre kurulumu ve bakımı daha kolay olabilir . [2] Aynı zamanda, daha az maliyetli olma ve alternatif döşeme malzemelerine göre daha az montaj gerektirme avantajlarına da sahip olabilir. Oldukça dayanıklı, hijyeniktir (birkaç marka bir antimikrobiyal reçine içerir) ve bakımı nispeten kolaydır.

Alcı Boya

En çok, nesneleri korumak, renklendirmek veya doku sağlamak için kullanılır. Boya, birçok renkte ve suluboya, sentetik, vb. Gibi birçok farklı türde üretilebilir veya satın alınabilir. Boya tipik olarak bir sıvı olarak depolanır, satılır ve uygulanır, ancak çoğu tip bir katı olarak kurutulur.

Seramik&Fayans

Fayanslar genellikle duvar ve zemin kaplamaları oluşturmak için kullanılır ve basit kare karolardan karmaşık veya mozaiklere kadar değişebilir . Karolar çoğunlukla seramikten yapılır , genellikle iç kullanımlar için sırlıdır ve çatı için sırlanmamıştır, ancak cam, mantar, beton ve diğer kompozit malzemeler ve taş gibi diğer malzemeler de yaygın olarak kullanılır

Çatı tamir ettik

Çatıların temel şekilleri düz , tek perdeli , beşikli , kıvrımlı , kelebek , kemerli ve kubbeli . Bu tiplerde birçok varyasyon vardır. Eğimli olan düz bölümlerden inşa edilen çatılara eğimli çatılar denilmektedir (genellikle açı 10 dereceyi geçerse). [2] Eğimli çatılar, çırpılmış ve yetenekli çatılar da dahil olmak üzere eğimli çatılar, en fazla sayıda iç çatıyı oluşturmaktadır. Bazı çatılar ya mimari tasarıma dayanarak ya da inşaatta saz gibi esnek bir malzeme kullanıldığından organik şekilleri takip eder.

Isı yalıtımı yaptık

Bir malzemenin yalıtım kapasitesi, termal iletkenliğin (k) tersi olarak ölçülür . Düşük ısı iletkenliği, yüksek yalıtım kapasitesine ( Direnç değeri ) eşdeğerdir . Içinde ısı tekniği , yalıtım malzemelerinin diğer önemli özellikleri ürünü yoğunluğu (ρ) ve özgül ısı kapasitesi (c) .

Kapı pencere & cam

Romalılar ilk pencereler için olasılıkla ilk üretilen teknolojiyi camını kullanmak biliniyordu Roma Mısıriçinde, İskenderiye yaklaşık 100 AD. Kağıt pencereler ekonomiktir ve eski Çin , Kore ve Japonya’dayaygın olarak kullanılmaktadır .

Alçıpan

Alçıpan (aynı zamanda alçı , duvar panosu , alçı panel, alçı levha , ya da alçı levha ) imal edilmiş bir paneldir kalsiyum sülfat di hidrat ( jips tipik olarak darbe ve destekçisi kalın tabakalar arasında ekstrüde ile veya katkı maddesi olmadan), kağıt kullanılan, iç duvarların ve tavanların yapımı. [1] Alçı, lif (tipik olarak kağıt ve / veya cam elyafı ), plastikleştirici , köpürtücü ajan ve küfü azaltan çeşitli katkı maddeleri ile karıştırılır.ateş direncini arttırır ve su emilimini azaltır

Dış cephe konpozit

Gelen mimarlık binanın geri kalanı için sesi ayarlar gibi bir binanın cephesi, genellikle bir tasarım açısından en önemli yönüdür. Bir binanın mühendislik açısından bakıldığında, enerji verimliliği üzerindeki etkisi nedeniyle cephe de büyük önem taşımaktadır .